Hoe uitstraling, kracht en talent één worden in verschillende voorstellingen
Een bron van energie en liefde voor het talent, gecombineerd met intense passie. Bij derdejaars theaterstudente Lindy Wanders is dat in alle facetten terug te zien. Op het podium, maar net zo goed daarbuiten, draagt zij een energie met zich mee die licht geeft en die mensen dichter bij elkaar brengt. Op de Frank Sanders Akademie krijgt ze steeds meer gelegenheid om uit te bloeien tot een prachtig talent, maar vooral om haar persoonlijke ontwikkeling nog meer tot uiting te laten komen. Haar spel, haar lach en haar manier van zijn vormen samen een samensmelting van zachtheid, kracht en potentie. Het is een vorm van aanwezigheid die blijft hangen, die iets losmaakt en die je als toeschouwer even stil laat staan bij wat er gebeurt.
Waar het allemaal begon
Voor Lindy begon het bijna vanzelfsprekend. Als kind bewoog ze al, zong ze al, danste ze al. Toch was er een moment waarop alles samenviel en meer richting kreeg. “Ik zat vroeger eerst op ballet als kleinkind,” vertelt Lindy. “Ik was altijd al aan het zingen en dansen en dan begon het met ballet. Op een gegeven moment ben ik theaterdans gaan doen. Dat was op dezelfde school, Balletschool Almere. Hele fijne tijd gehad. Toen zag ik ooit op een gegeven moment De Drie Biggetjes van K3. Dat was pure magie voor mij. Ik zei tegen mijn moeder, dat lijkt me geweldig om zoiets te doen. Toen zei ze dat je daarvoor op les kon. Ik kon mijn oren niet geloven dat je kon zingen, dansen en acteren. Dat je dat gewoon kon doen, maar het kon echt, dus daar ging ik voor. Ik ben meteen verliefd geworden.”
Het is de herkenning van een moment waarop iets van binnen zegt dat dit klopt. Voor Lindy dus een prachtig begin van wat ze nu op een bijzondere manier vormgeeft. In haar beleving van theater ligt een brede wereld besloten. Zij laat zich niet leiden door één voorbeeld, maar door gevoelens die verschillende voorstellingen in haar oproepen. De magie van Studio 100, de intensiteit van Hamilton en de rauwheid van Spring Awakening vinden allemaal een plek in haar artistieke beleving. “Ik ben nooit echt van één persoon fan. Ik heb meer met shows bijvoorbeeld; als ik dat dan kijk, dat ik daar helemaal in opgeslokt word. Dan wil ik er alles van weten. Dat heb ik met Spring Awakening gehad, maar ook met andere shows.”
Die nieuwsgierigheid voedt haar ontwikkeling en houdt haar blik open.
Een magie die niet uit te leggen is
Voor Lindy is theater een bijzondere ervaring die zich moeilijk laat vangen in woorden, maar die des te sterker voelbaar is wanneer zij erover spreekt. “Het is heel moeilijk uit te leggen, maar het is een gevoel alsof dat klopt. Het is een bepaald magisch gevoel wat ik krijg als ik naar een musical kijk of vooral wanneer ik zelf bezig ben, of alles samenvalt en dat je ineens in een hele andere wereld zit en vooral ook dat je met een groep iets heel speciaals kan maken. Ik heb gemerkt dat als je samen een musical speelt, dat je een speciale band krijgt. Omdat je samen aan een verhaal aan het werken bent. En omdat je ook ziet dat iedereen datzelfde magische gevoel heeft. Om dat samen dan aan het publiek te laten zien, dat is voor mij echt iets wat ik bijna niet uit kan leggen.”
Groeien in vertrouwen en kracht
Waar haar begin werd gekenmerkt door spanning, heeft Lindy zich ontwikkeld tot iemand die durft te laten zien wat zij voelt. Haar groei is zichtbaar en zeker ook voelbaar, bij elke voorstelling opnieuw. “Ik denk dat dat best wel heel erg ontwikkeld heeft in de jaren. Vroeger was ik vooral heel erg van de kwetsbare nummers zingen en was mijn gevoeligheid wel iets dat voorop stond als ik op het podium stond. Ook kreeg ik er altijd heel veel energie van.”
Die gevoeligheid is nooit verdwenen. Ze heeft er juist iets naast gevonden: een krachtigere versie van zichzelf. “Ik denk dat ik zeker nu op de Frank Sanders Academie ook wel een soort zelfvertrouwen heb gevonden, waar ik die gevoeligheid wel kan combineren met kracht. Dat lukt door er volledig voor te gaan en mijn hart open te stellen.”
Het resultaat is een performer die zowel kwetsbaarheid als kracht volledig omarmt.
Een thuisgevoel aan de Frank Sanders Akademie
De stap naar de Frank Sanders Akademie bleek een belangrijke stap voor haar. Het is een omgeving waarin alles samenkomt. “Soms heb je dat je ergens komt en gelijk voelt: dit klopt helemaal. Ik had dat al bij de auditie. Ik dacht: oké, dit voelt gewoon als een les. Zo ontspannen voelde het en iedereen is heel nieuwsgierig naar wat jij brengt. Ik voelde me gelijk helemaal op mijn plek!”
Daar vond ze haar stem als performer. Daarnaast vond ze ook een diepere verbinding met zichzelf en anderen. “Met de jaren heb ik steeds meer zelfvertrouwen gevonden en meer geleerd over wie ik ben. Ook heb ik ongelooflijk veel geleerd over wat theater überhaupt is. Mijn klas is echt mijn familie. We hebben echt iets magisch met elkaar, waarin iedereen een stukje van de puzzel is.”
Tijdens voorstellingen waarin thema’s als kerst en verbondenheid centraal staan, raakt dat iets in Lindy. “Ik denk dat kerst toch bij heel veel mensen een gevoel van samen willen zijn losmaakt. En ik denk dat als je heel bewust samen bent, dat dat altijd iets magisch op kan leveren. Soms gaat het in de drukte een beetje langs je heen, maar als je bewust samen bent, dan is er altijd wel iets moois te vinden.”
Een toekomst met ontzettend van potentie, maar vooral met nog meer persoonlijke uitstraling
De weg die voor haar ligt, is gevuld met nieuwe stappen, nieuwe rollen en nieuwe verhalen. Haar stage bij Van Hoorne Studios brengt haar in de wereld van Woezel & Pip, waar zij de rol van Pip zal vertolken. “Daar heb ik echt ontzettend veel zin in! Dat is ook dat stukje jeugdtheater wat mij heel erg aanspreekt. Op de auditie had ik echt een heel goed gevoel. Dat is voor mij dan een teken dat dit zo moet zijn.”
Tegelijkertijd verdiept zij zich in nieuwe projecten, zoals Rent en een toneelbewerking van De Eetclub. “We hebben nu best wel veel projecten lopen, dus dat is wel heel erg leuk. Ook allemaal heel verschillende dingen, dus dat is ook wel heel waardevol.”
Wat Lindy bijzonder maakt, zit niet alleen in wat zij doet, maar vooral in hoe zij het doet. Het zit in de openheid waarmee zij haar hart inzet en vormgeeft op het podium. In de manier waarop zij ruimte geeft aan anderen en samen iets moois creëert en verbindt. In het vertrouwen dat zij uitstraalt zonder het op te eisen. Zij laat zien dat theater draait om voelen, verbinden en delen. Dat een podium een plek is om te spelen, maar ook om iets echts te laten ontstaan. Lindy opent daarmee een wereld waarin je even mag blijven hangen. Een wereld waarin alles samenkomt en waarin het klopt.
Reactie plaatsen
Reacties