De Orange Lions begonnen hun FIBA 3x3 Europe Cup met een spannend duel tegen Italië. De Italianen maakten in de openingsfase indruk met hun trefzekere schutters en namen al snel afstand van Nederland. De olympisch kampioen vocht zich gedurende de wedstrijd echter volledig terug en pakte in de slotfase op spectaculaire wijze de regie. Worthy de Jong speelde opnieuw een hoofdrol op het beslissende moment, waarna Nederland met 19-17 zijn eerste overwinning van het toernooi boekte.
De Belgian Cats 3x3 troffen tijdens de FIBA 3x3 Europe Cup met Duitsland direct een tegenstander van het hoogste niveau. De regerend olympisch kampioen nam vanaf het begin het initiatief en maakte zowel aanvallend als verdedigend het verschil. België probeerde gedurende de wedstrijd aansluiting te vinden, maar kreeg weinig ruimte om in een aanvallend ritme te komen. Duitsland hield de controle vast en boekte met 14-8 de overwinning.
Duitsland VS Belgian Cats
Duitsland begint sterk en laat de Cats direct ervaren hoeveel druk de ploeg defensief kan zetten. Marie Reichert en Ama Degbeon vinden van buiten de boog het doel en brengen de Duitse formatie met hun tweepunters op een 6-1 voorsprong. Ine Joris geeft België met een rake tweepunter een antwoord, alleen blijft het lastig om dichterbij te komen. Vooral Reichert heeft daarin een belangrijke rol. Met meerdere blocks voorkomt ze Belgische scores en beschermt ze de ring uitstekend. Ook aanvallend blijft Duitsland gevaarlijk. Sarah Polleros gaat sterk richting de basket, terwijl Laura Zolper eveneens haar bijdrage levert. Halverwege de wedstrijd heeft de olympisch kampioen daardoor een marge van zes punten opgebouwd: 10-4. De Duitsers handelen sneller in zowel de aanval als de verdediging en geven de Cats nauwelijks gelegenheid om de wedstrijd naar zich toe te trekken. België blijft zoeken naar mogelijkheden om terug te komen. Axelle Van Eupen zorgt verdedigend voor een goede stop, waarna Heleen Nauwelaers en Sarah Dossou zich in de slotfase nog nadrukkelijk laten zien. Duitsland geeft de opgebouwde voorsprong echter niet meer uit handen. Reichert blijft met haar blocks een belangrijk obstakel voor de Belgische aanval en de Duitse ploeg houdt ook in de laatste minuten de controle. De Cats blijven strijden voor hun kansen, maar Duitsland onderstreept waarom het zich olympisch kampioen mag noemen. Met een sterke verdediging, snelheid in het spel en efficiëntie op belangrijke momenten trekt de Duitse ploeg de wedstrijd met 14-8 naar zich toe.
Orange Lions VS Italië
Italië heeft een aantal trefzekere schutters in huis. Aan de start van dit Europese toernooi zijn het Flavio Gay en David Cournooh die de trekker overhalen. De Lions doen via Daen van Tilborg en Nesta Agasi wat terug met and-1's, maar aan de andere kant zorgt Cournooh al snel voor een 4-10 voorsprong voor de Italianen. Het verweer moet snel komen, maar de Lions lijden veel balverlies. Ze krijgen vervolgens wel meer gelegenheid onder het bord als Italië al snel op vijf teamfouten staat. Van daaruit is het Van Tilborg die onder het bord wat terugdoet, terwijl Worthy de Jong zijn beweeglijkheid inzet om het verschil te verkleinen. Binnen twee minuten staan de Lions zelf echter ook al op zes teamfouten, terwijl er nog vijf minuten te spelen zijn. Italië ziet de voorsprong langzaamaan kleiner worden en dat betekent dat er bij De Jong een vuurtje aangaat als hij weet dat hij voor aansluiting kan zorgen. Opnieuw is zijn behendigheid goed voor een kleinere achterstand, waarna Agasi met een dunk het verschil bij 11-12 tot een minimum terugbrengt. Italië krijgt het moeilijker, maar Gay doet opnieuw iets terug via een skyhook. Zo lijkt de olympisch kampioen te wankelen, maar Van Tilborg blijft koel en zuinig. Onder het bord zorgt hij voor een eerste voorsprong voor de Lions: 14-13. In de laatste minuut is alles mogelijk. Italië lijkt vervolgens voor een eerste upset te zorgen als Cournooh met een tweepunter de stand op 15-17 brengt. De Lions hebben een tegenaanval nodig en via een fout op Nesta Agasi mag hij twee vrije worpen nemen. Hij benut er één, waardoor Italië nog altijd op voorsprong staat. De Italianen kunnen die voorsprong echter niet verder uitbreiden. Jan Driessen pakt de steal, waarna Worthy de Jong zijn schot op dezelfde wijze herhaalt als waarmee hij Nederland olympisch kampioen maakte. Zijn tweepunter zorgt voor 18-17 voor de Lions en direct daarna mist Italië de tweepunter die voor een nieuwe voorsprong had kunnen zorgen. De rebound wordt door de Lions gepakt en De Jong geeft Agasi vervolgens de gelegenheid om de wedstrijd met een dunk in het slot te gooien. De Orange Lions vinden op het juiste moment hun flow en winnen hun eerste duel met 19-17. Vanavond om 21.10 uur wacht voor hen het volgende duel, tegen Spanje.
Reactie plaatsen
Reacties