Lokomotief Rijswijk heeft zich gekroond tot kampioen van de mannen Onder 19 Eredivisie. De ploeg uit Rijswijk, die de reguliere competitie als koploper afsloot, bereikte de finale door in de halve finale af te rekenen met UBALL Utrecht Onder 19. In het Topsportcentrum Almere trof Lokomotief een strijdvaardig BC Apollo Amsterdam, dat de hele wedstrijd in het spoor bleef van de favoriet. Toch maakten de Rijswijkers op de beslissende momenten het verschil dankzij hun sterke verdediging, overwicht in de rebound en trefzekere schutters. Onder aanvoering van Emilio Khawam en Jibril Khan trok Lokomotief uiteindelijk met 67-79 aan het langste eind en mocht het de kampioensbeker in ontvangst nemen.
Onder het bord beginnen beide teams sterk aan de finale. Boris Diederen en Efe Dinç laten direct hun beweeglijkheid zien in de afronding, terwijl Emilio Khawam met een driepunter op een belangrijk moment van zich laat horen. Apollo reageert via Tabe Haver, waardoor al snel duidelijk wordt dat beide ploegen aan elkaar gewaagd zijn. Dinç neemt aanvallend veel verantwoordelijkheid en staat al vroeg op acht punten, terwijl Khawam aan de andere kant eveneens gemakkelijk zijn scores vindt. Ondanks de hoge intensiteit slagen beide teams er niet altijd in hun kansen onder het bord te benutten. Apollo laat bovendien punten liggen vanaf de vrije worplijn. Dankzij de energie van Job Groenendijk en Boris Diederen weet Lokomotief gedurende het eerste kwart net iets meer rendement uit zijn aanvallen te halen en een kleine voorsprong te nemen: 17-22.
Ook in het tweede kwart blijft het verschil minimaal. Apollo vindt via Malcolm Tedja eindelijk een vloeiende aanval die wordt bekroond met een driepunter, maar de Amsterdammers hebben moeite om een constante aanvallende ritme te vinden. Dat is mede de verdienste van de verdediging van Lokomotief, die veel aanvallen vroegtijdig ontregelt en Apollo dwingt tot lastige schotpogingen. Aanvallend blijven Diederen en Khawam het voortouw nemen voor de ploeg uit Rijswijk. Daarnaast toont Lokomotief zich sterker in de rebound, waardoor het meerdere tweede kansen creëert. Die extra balbezitten zorgen ervoor dat de bezoekers vlak voor rust een kleine marge opbouwen tot 29-33. Apollo weigert echter af te haken. Onder leiding van Alexandru Mirzaie zet de ploeg een nieuwe achtervolging in, waardoor het verschil bij rust tot een minimum beperkt blijft: 35-36.
Na rust neemt Lokomotief meer controle over de wedstrijd. Apollo heeft grote moeite om goede schoten te creëren tegen de compacte verdediging van de Rijswijkers en komt pas na vier minuten tot de eerste veldscore van de tweede helft via Lucas Alink. Aan de andere kant benut Lokomotief juist de momenten waarop het moet toeslaan. Khawam groeit verder in de wedstrijd en bereikt al snel de grens van vijftien punten, terwijl Groenendijk met een driepunter de marge vergroot. De ploeg uit Rijswijk blijft bovendien dominant op de aanvallende rebound, een factor die gedurende de wedstrijd steeds belangrijker wordt. Ook Jibril Khan begint nadrukkelijker zijn stempel te drukken. Toch toont Apollo veerkracht. Malcolm Tedja blijft aanvallend gevaarlijk en brengt zijn ploeg terug tot op twee punten. Ook Max Roels laat zich gelden en verkleint met een and-one het verschil verder. Op een moment waarop Apollo momentum lijkt te krijgen, heeft Lokomotief echter opnieuw een antwoord klaar. Panagiotis Karanagnostis schiet vlak voor het einde van het kwart een belangrijke driepunter binnen en bepaalt de stand na dertig minuten op 50-54.
In het laatste kwart probeert Apollo nog eenmaal de aansluiting te vinden. Tedja opent sterk onder het bord, maar de kansen om langszij te komen blijven onbenut. Ook Lokomotief kent aanvallend moeilijke fases, maar de ploeg blijft rustiger en effectiever op de beslissende momenten. Sjors Hummels zorgt met zijn wendbaarheid voor ruimte in de aanval en houdt het spel van zijn ploeg in beweging. Apollo krijgt eveneens mogelijkheden, maar ziet te veel schoten naast gaan. Vervolgens lijkt Jibril Khan een beslissende slag te slaan wanneer hij van afstand raak schiet en de voorsprong vergroot naar zeven punten. Apollo blijft vechten. Tabe Haver trekt krachtig naar het bord en brengt het verschil terug tot vier punten, waardoor de spanning nog eenmaal terugkeert in de wedstrijd. Op dat moment staat echter opnieuw Emilio Khawam op. De guard toont waarom hij gedurende de hele finale de belangrijkste aanvallende kracht van Lokomotief is. Met een serie belangrijke driepunters breekt hij definitief het verzet van Apollo. Khawam sluit de finale af met 24 punten, terwijl ook Khan met zijn scores en belangrijke momenten een grote bijdrage levert aan het succes van zijn ploeg. Apollo blijft tot het einde zoeken naar een ommekeer, maar de driepunters van Haver en Lesra den Dekker komen te laat om de wedstrijd nog te kantelen. Dankzij sterk verdedigend werk, een overwicht in de rebound en scores op de momenten dat het nodig is, trekt Lokomotief Rijswijk de finale naar zich toe. Met een overwinning van 67-79 kroont de ploeg zich tot kampioen van de mannen Onder 19 Eredivisie.
Reactie plaatsen
Reacties