Orange Lions onder 16 verliest van Portugal

Gepubliceerd op 19 augustus 2026 om 23:00

De Orange Lions hebben tijdens het EK onder 16 voor vrouwen in de B-divisie hun tweede wedstrijd niet kunnen winnen. Portugal schoot uit de startblokken en bouwde binnen anderhalve minuut al een voorsprong van acht punten op, waarna Nederland zich terugvocht en in het eerste kwart zelfs langszij kwam. De Portugese ploeg hield daarna echter de controle en liep vooral in het tweede kwart opnieuw weg. Nederland bleef gedurende de tweede helft strijden en vond via verschillende speelsters de basket, alleen bleek het verschil uiteindelijk te groot: 83-63.

Nederland krijgt direct te maken met een bijzonder voortvarende Portugese opening. Catarina Goncalves opent de score na balverlies van de Orange Lions en Sofia Ferreira neemt vervolgens het heft in handen. Ze scoort twee keer achter elkaar, waarna ze na een steal opnieuw toeslaat. Binnen 88 seconden kijkt Nederland daardoor tegen een 8-0 achterstand aan. Zoë van Boheemen breekt de ban voor de Orange Lions. Op aangeven van Jip Goren maakt ze de eerste Nederlandse punten en even later benut ze ook één van haar twee vrije worpen. Laura Nanninga zorgt vervolgens voor een belangrijke impuls van buiten de driepuntslijn. Haar rake driepunter brengt Nederland terug tot 10-6, waarna Shara Mensah-Hoek het verschil met een lay-up verder verkleint tot twee punten. Portugal probeert opnieuw afstand te nemen via Ariel Vicente en Sofia Ferreira, alleen blijft Nederland in deze fase goed in de wedstrijd. Veronique Schutte scoort tweemaal van dichtbij en Mensah-Hoek vindt eveneens de basket. Sofia Leeuwenberg Del Rio brengt de achterstand terug tot 18-16 en Schutte zorgt vervolgens zelfs voor de gelijkmaker: 18-18. De laatste anderhalve minuut van het eerste kwart is echter weer voor Portugal. Gabriela Andrade scoort eerst twee punten en raakt daarna ook van buiten de driepuntslijn. Zoë van Boheemen houdt Nederland met twee punten nog in de buurt, waarna Matilde Coelho de Portugese voorsprong op zeven punten brengt. Na tien minuten staat het 27-20.

De tweede periode begint aanvankelijk beter voor Nederland. Senna Feringa benut twee vrije worpen en scoort daarna ook van dichtbij, waardoor de achterstand wordt verkleind tot 27-24. Neve Boerkamp zorgt vervolgens van buiten de driepuntslijn zelfs voor 29-27. Daarmee staan de Orange Lions opnieuw op slechts één balbezit van Portugal. Juist daarna weet de Portugese ploeg opnieuw een versnelling te plaatsen. Matilde Coelho scoort na Nederlands balverlies, waarna Sofia Ferreira een driepunter raakt. Veronique Schutte antwoordt met een rake drive en brengt Nederland nog tot 34-29, maar Portugal blijft vervolgens druk zetten. Teresa Panzo, Thaissa Costa en Catarina Goncalves vergroten het verschil, terwijl Maya Hilla tussendoor met een drive voor Nederlandse punten zorgt. Portugal loopt zo weg naar 43-31. In de slotfase van de eerste helft raakt Goncalves ook nog een driepunter. Elsie Steward benut aan Nederlandse zijde een vrije worp en in de allerlaatste seconden weet Mensah-Hoek na een defensieve rebound van Steward nog in de fastbreak te scoren. Daardoor gaan beide landen met 46-34 de kleedkamer in.

Nederland probeert na de hervatting opnieuw aansluiting te vinden. Veronique Schutte scoort al vroeg in het derde kwart en Maya Hilla volgt met een lay-up. Mensah-Hoek benut een vrije worp, waarna Schutte opnieuw tweemaal van dichtbij tot scoren komt. De Orange Lions weten daarmee meerdere keren de Portugese defensie te vinden, al blijft Portugal aan de andere kant eveneens punten produceren. Laura Nanninga voegt later twee punten toe en Nederland weet het verschil gedurende het derde kwart binnen bereik te houden. Portugal beschikt echter telkens over een antwoord. Isabela Serrao raakt onder meer een belangrijke driepunter en Maria Rebelo scoort in de omschakeling. Aan het einde van de periode benut Schutte nog een vrije worp, waardoor Nederland met een achterstand van twaalf punten aan het laatste kwart begint: 61-47.

De laatste tien minuten beginnen direct met een Portugese driepunter van Sofia Ferreira. Nederland antwoordt via Maya Hilla en vervolgens onderschept Jip Goren de bal om zelf in de fastbreak af te ronden. Senna Feringa benut daarna twee vrije worpen, waardoor Nederland bij 66-54 weer tot twaalf punten nadert. Een nieuwe Portugese driepunter, ditmaal van Catarina Goncalves, zorgt echter opnieuw voor afstand. Veronique Schutte blijft aanvallend belangrijk voor Nederland. Ze benut een vrije worp en scoort daarna twee keer van dichtbij, waarbij Mensah-Hoek één van de assists verzorgt. Portugal blijft tegelijkertijd de basket vinden via onder anderen Ferreira en Eva Rodrigues, waardoor het verschil richting de twintig punten groeit. Ook in de slotminuten blijven de Orange Lions doorgaan. Maya Hilla pakt steals en een rebound, Kensia Roseval benut een vrije worp en Senna Feringa verovert vlak voor tijd nog een bal. Zoë van Boheemen krijgt daardoor de mogelijkheid om met een snelle drive de laatste punten van de wedstrijd te maken. Haar lay-up bepaalt met nog twee seconden op de klok de eindstand op 83-63.

Reactie plaatsen

Reacties

Er zijn geen reacties geplaatst.