Belgian Cats onder 16 winnen hun laatste EK wedstrijd tegen Finland

Gepubliceerd op 23 augustus 2025 om 13:00

De Belgische onder 16 damesploeg sloot haar Europees kampioenschap af met een nipte zege tegen Finland. In een spannende wedstrijd trokken de jonge Cats met 64-60 aan het langste eind. De overwinning bleek echter onvoldoende om het behoud te verzekeren, want België degradeerde naar de B-divisie.

De wedstrijd start in een nerveuze sfeer. Beide ploegen zoeken naar ritme en missen in de openingsminuten veel kansen onder de ring. Finland opent de score via Maija Honkonen, maar België antwoordt met Eflin Nalli en Phebe Mol die de eerste Belgische punten binnen leggen. Het scoreverloop blijft bijzonder laag: na tien minuten staat het amper 9-14 in het voordeel van de Finse ploeg.

In het tweede kwart toont België meer lef. Léonie Bens en Manon Keppenne drijven het tempo op, maar Finland houdt stand dankzij de sterke aanwezigheid van Eva Tauriainen in de paint. De Cats creëren veel tweede kansen, maar de afwerking laat geregeld te wensen over. Halverwege blijft Finland lichtjes voor: 22-26.

Na de pauze lijkt Finland de controle te nemen. Matilda Suokas en Veronika Nanje scoren vanop afstand, terwijl België moeite heeft om vlot aanvallen af te werken. Pheline Lecluse houdt de Cats in de wedstrijd met enkele rake drives naar de ring, maar na drie kwarten kijkt België nog altijd tegen een achterstand aan: 37-42.

Het vierde kwart begint met een Finse versnelling. Ida Riihijärvi treft raak vanachter de driepuntlijn en Finland loopt uit naar 48-55. Op dat moment lijkt het duel beslist, maar de Belgische bank brengt opnieuw energie in de ploeg. Mol vecht zich naar vrije worpen, Tess Roels en Lecluse nemen initiatief en de Cats kruipen punt per punt dichterbij. In de laatste drie minuten wordt het echt nagelbijten. Finland leidt nog met 57-59, maar België dwingt balverlies af en Roels neemt het voortouw. Eerst verzilvert ze vrije worpen, daarna knalt ze een driepunter binnen die de Cats voor het eerst sinds lang op voorsprong zet: 63-60. In de slotseconden blijft Bens koel vanaf de lijn en mist Riihijärvi de laatste Finse poging vanop afstand. Het eindsignaal gaat af bij 64-60 waardoor de Cats ondanks alles dit EK met een overwinning afsluit.

Reactie plaatsen

Reacties

Er zijn geen reacties geplaatst.